Упис првака

УПИС УЧЕНИКА У ПРВИ РАЗРЕД

Поштовани родитељи будућих првака,

Упис деце у први разред основне школе за школску 2024/25. годину почиње 1. априла 2024. године.

Приликом уписа потребно је да прилажете само лекарско уверење уколико сте преглед обавили код приватног лекара или у војној установи. Сва остала документа школа прикупља по службеној дужности,

Апликација за електронско заказивање термина за упис и тестирање детета у основну школу биће доступна родитељима од 20. марта 2024. године преко портала еУправе.

Упис деце у први разред основне школе, у складу са заказаним терминима, обавља се у периоду од 01. 04. 2024. године до 31. 05. 2024. године. Истог дана ће педагог или психолог извршити тестирање детета.

Обавештавамо Вас да се, у складу са чл. 18. Закона о основама система образовања и васпитања (Службени гласник РС бр. 88/2017 од 27. 9. 2018. и 92/23) у први разред уписује свако дете које до почетка школске године има најмање шест и по, а највише седам и по година тј. у школску 2024/25. године се уписују деца рођена од 1. марта 2017. до 28. фебруара 2018.

ДОКУМЕНТА ПОТРЕБНА УЗ ПРИЈАВУ ЗА УПИС:

Довољно је да родитељ електронски закаже термин, доведе дете у заказаном термину и да код себе има само личну карту. Сва потребна документа школа прибавља електронским путем – извод из матичне књиге рођених, уверење о пребивалишту, уверење о похађању припремног предшколског програма и потврду о обављеном лекарском прегледу, односно лекарско уверење. Уколико је преглед обављен код приватног лекара, потребно је да родитељ то уверење донесе у школу.
Образац пријаве се може преузети у школи.
Упис се врши сваког радног дана у времену од 8,00 – 13,00 часова, у канцеларији секретара школе.

РАДУЈЕМО СЕ БУДУЋИМ ЂАЦИМА ПРВАЦИМА

А УЗ КРЕАТИВНЕ НАСТАВНИКЕ И КВАЛИТЕТНУ НАСТАВУ ИМАЋЕМО УСПЕШНЕ – СРЕЋНЕ УЧЕНИКЕ